Dnes je pondělí 19. listopadu 2018   ::   svátek má Romana   ::   světec dne sv. Matylda Z Hackeboru, řeholnice

Kontakty:

Sídlo:
Římskokatolická farnost Chvalkovice
Chvalkovice 58
683 41 Bohdalice

Kontaktní místo:
Farnost Chvalkovice
Náměstí 109
683 33 Brankovice

E-mail: chvalkovice@mojefarnost.cz

Světec dne

19. listopadu 2018

sv. Matylda Z Hackeboru, řeholnice

+ koncem XIII. století

Pocházela z urozené durynské rodiny spřízněné s císařem Bedřichem II. Od sedmi let byla vychovávána v klášteře. Později jako benediktinská řeholnice následovala svou sestru, která byla abatyší v Helftě. Tam vedla sborový zpěv a stala se jednou z největších duchovních a mystických spisovatelek. Do 50 let byly jejím tajemstvím divy, které Boží milost působila v její duši. Jsou řeholnicemi sepsány v knize o zvláštní milosti. Horoucně uctívala Nejsv. Srdce Ježíšovo jako pramen milosti a truhlici ctností.

Náměty a připomínky k podobě těchto stránek můžete zaslat na adresu farnosti chvalkovice@mojefarnost.cz