Dnes je sobota 25. ledna 2020   ::   svátek má Miloš   ::   světec dne Obrácení sv. Pavla

Kontakty:

Sídlo:
Římskokatolická farnost Chvalkovice
Chvalkovice 58
683 41 Bohdalice

Kontaktní místo:
Farnost Chvalkovice
Náměstí 109
683 33 Brankovice

E-mail: chvalkovice@mojefarnost.cz

Světec dne

25. ledna 2020

Obrácení sv. Pavla

Pavel z Tarsu v Kilikii, hebrej, používající práv římského občanství a nazývaný Šavel, se vzdělal v řeckých vědách a vyučil stanařskému řemeslu. Byl poslán do Jeruzaléma, kde jako žák Gamaliele vyspěl ve znalce Starého zákona a horlivého farizeje i pronásledovatele křesťanů. Byl při kamenování sv. Štěpána. Na cestě do Damašku byl zasažen mocí Kristova světla. Setkání s Kristem jej proměnilo v nejhorlivějšího hlasatele evangelia, protože se jeho srdce plně otevřelo působení Ducha svatého.

I my se setkáváme s Kristem - ve svátostech a přijímáme Ducha svatého. Otevíráme však i dostatečně svá srdce jeho působení?

Náměty a připomínky k podobě těchto stránek můžete zaslat na adresu farnosti chvalkovice@mojefarnost.cz