Dnes je pátek 18. ledna 2019   ::   svátek má Vladislav   ::   světec dne Panna Maria, Matka jednoty křesťanů

Kontakty:

Sídlo:
Římskokatolická farnost Chvalkovice
Chvalkovice 58
683 41 Bohdalice

Kontaktní místo:
Farnost Chvalkovice
Náměstí 109
683 33 Brankovice

E-mail: chvalkovice@mojefarnost.cz

Světec dne

18. ledna 2019

Panna Maria, Matka jednoty křesťanů

Obraz byzantské Průvodkyně na cestách života (Hedegetrie) byl přinesen sv. Cyrilem a Metodem na Velkou Moravu. Před ním u Panny Marie Maggiore v Římě byly schváleny slovanské bohoslužebné knihy a Metod byl vysvěcen na kněze. Pod ochranu Panny Marie dal Antonín Cyril Stojan "Apoštolát sv. Cyrila a Metoda", který měl pracovat pro sjednocení Slovanů ve víře.

Mariánská úcta je dodnes drahocenným pojítkem vážícím Západ s Východem i zárukou naděje na obnovení někdejší jednoty. A Panna Maria znovu nám všem připomíná, že všichni jsme její děti. Usilujíce o jednotu, prosme ji, aby lidstvo pod jejím vedením brzy dospělo ke spojení v jedné církvi.

Náměty a připomínky k podobě těchto stránek můžete zaslat na adresu farnosti chvalkovice@mojefarnost.cz