Dnes je úterý 25. února 2020   ::   svátek má Liliana   ::   světec dne sv. Valburga, řeholnice

Kontakty:

Sídlo:
Římskokatolická farnost Chvalkovice
Chvalkovice 58
683 41 Bohdalice

Kontaktní místo:
Farnost Chvalkovice
Náměstí 109
683 33 Brankovice

E-mail: chvalkovice@mojefarnost.cz

Světec dne

25. února 2020

sv. Valburga, řeholnice

+ r. 776

Byla dcerou sv. Richarda. Vstoupila do kláštera řádu sv. Benedikta. Když Bonifác v Německu viděl potřebu klášterů pro ženy, povolal Valburgu do Mohuče, kam přišla s dalšími řeholnicemi r. 748 a byla uvítána i bratrem Villebaldem. Stala se abatyší heidenheimského kláštera, jehož obyvatelky vedla více láskou a příkladem pokory než rozkazy. Byla mlčenlivá, milující samotu a šířila lásku k Bohu. Podporovala chudé, pomáhala sirotkům a dary přispívala na stavbu chrámů. V Mohuči působila až do své smrti.

Náměty a připomínky k podobě těchto stránek můžete zaslat na adresu farnosti chvalkovice@mojefarnost.cz