Dnes je 21. července 2019   ::   svátek má Ilja   ::   světec dne sv. Vavřinec z Brindisi, kněz

Kontakty:

Sídlo:
Římskokatolická farnost Chvalkovice
Chvalkovice 58
683 41 Bohdalice

Kontaktní místo:
Farnost Chvalkovice
Náměstí 109
683 33 Brankovice

E-mail: chvalkovice@mojefarnost.cz

Světec dne

21. července 2019

sv. Vavřinec z Brindisi, kněz

+ r. 1619

Žil v sebezapíravosti, aby se obrnil proti pokušením. Vstoupil do nejchudší františkánské družiny, řádu kapucínského. Byl vysvěcen na kněze a stal se úspěšným kazatelem v Padově a ve Veroně. Přes své onemocnění procestoval jako nadšený misionář téměř celou Evropu. Napsal také mnohá díla k objasnění víry. Za Rudolfa II. působil i několik let v Praze. Vyzařovala z něj osobní svatost a velká obětavost pro věc Boží. V Římě byl zvolen generálním představeným řádu. Měl vynikající paměť, uměl zpaměti téměř celé Písmo sv., ovládal mnoho jazyků, zvláště byl dokonalý v hebrejštině. Z Prahy, kde kázal srozumitelně česky, odešel do Španělska a pak Portugalska, kde v Lisabonu zemřel.

Náměty a připomínky k podobě těchto stránek můžete zaslat na adresu farnosti chvalkovice@mojefarnost.cz