Dnes je středa 8. července 2020   ::   svátek má Nora   ::   světec dne sv. Kilián, misionář a mučedník

Kontakty:

Sídlo:
Římskokatolická farnost Chvalkovice
Chvalkovice 58
683 41 Bohdalice

Kontaktní místo:
Farnost Chvalkovice
Náměstí 109
683 33 Brankovice

E-mail: chvalkovice@mojefarnost.cz

Světec dne

8. července 2020

sv. Kilián, misionář a mučedník

+ r. 689

S několika druhy se přeplavil ze Skotska do Gallie, kde po obdržení požehnání a plné moci od papeže šířil úspěšně víru. Kolem Würzburku hlásal Krista a obrátil i vévodu Gosberta, který z lásky k Bohu postupně vše opouštěl a chtěl opustit i milovanou manželku Geilanu, protože jejich sňatek se neshodoval s církevními zákony. Než mohl úmysl provést, musel táhnout do boje a Geilana za jeho nepřítomnosti dala zavraždit Kiliána i jeho pomocníky Kolmana a Totnana. Důvod jejich smrti byl podobný smrti Jana Křtitele. Boží odměna však nekonečně přesahuje hodnotu toho, co věrní pro jeho jméno ztrácejí.

Náměty a připomínky k podobě těchto stránek můžete zaslat na adresu farnosti chvalkovice@mojefarnost.cz